europe_in_armenia

Obchodní a investiční veletrh Europe in Armenia

Delegace Evropské unie v Arménii spolu s Evropskou obchodní asociací a obchodními komorami EU působícími v Arménii organizují první multioborový obchodní a investiční veletrh “Evropa v Arménii”.

Cílem veletrhu je zmapovat investiční příležitosti a vytvořit nové importní a exportní příležitosti pro evropské a arménské podnikatele za účelem navázání nových obchodních partnerství, uzavřeních dohod nebo vytvoření společných podniků. Účastníci mají možnost prezentovat se v oblasti cestovního ruchu, informačních technologií, zemědělství, textilního průmyslu, strojírenství, ale také v dalších sektorech, jenž nabízejí možnost navázání přímé spolupráce mezi podniky.

Potenciál pro obchodní spolupráci je je zde obrovský, protože arménské produkty mají preferenční přístup na hlavní trhy. Arménie těží z režimu EU GSP+, díky němuž nejsou uvalována žádná cla na více než 6 000 arménských produktů exportovaných do EU . Díky členství Arménie v Euroasijské ekonomické unii (EEU) se i na arménské produkty exportované do EEU vztahují nulové celní tarify. Kromě toho má Arménie společnou hranici s Iránem, který zamýšlí s EEU uzavřít Prozatímní dohodu o volném obchodu.

Veletrh se uskuteční ve dnech 15.-17. září 2017 v centru “Yerevan Expo”.  Více informací ohledně veletrhu naleznete na oficiálních webových stránkách veletrhu: http://euroexpo.am/en.

Vedení Česko-arménsko-slovenské obchodní komory připravuje veletržní stánek pro prezentaci českých firem.  O podmínkách účasti budete informováni v nejbližších dnech, materiály pro Vás připravujeme. Máte-li zájem se veletrhu aktivně zúčastnit, kontaktujte výkonnou ředitelku komory pro ČR Mgr. Ivanu Tilkeridu e-mailem na casok@post.cz nebo telefonicky na čísle +420 732 150 795, která Vám poskytne bližší informace.


Zdroj informací:

EXPO: Europe in Armenia. Official website. Dostupné z: http://euroexpo.am/en

Velvyslanectví České republiky v Jerevanu: Obchodní a investiční veletrh “Evropa v Arménii”. Dostupné z: http://www.mzv.cz/yerevan/cz/armenie_u_nas/obchodni_a_investicni_veletrh_evropa_v.html


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /DISK3/www/4364/casok.eu/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405